• ساعت : ۹:۶:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ 
  • کد خبر : ۴۶۸۲
امروز 18 اسفندماه در ادامه برنامه‌های علمی بیست‌‌وهفتمین همایش ملی بیمه و توسعه
ارائه مقاله با عنوان بررسی آثار شیوع ویروس كرونا بر بیمه درمان تكمیلی (مطالعه آمار ایران و آمریكا)
نشست ارائه مقاله با عنوان «بررسی آثار شیوع ویروس کرونا بر بیمه درمان تکمیلی (مطالعه آمار ایران و آمریکا)» توسط دکتر نسرین حضارمقدم عضو هیئت علمی پژوهشکده بیمه، امروز 18 اسفندماه ساعت 13:00 از سایت همایش بیمه و توسعه پخش خواهد شد. این مقاله با همکاری مریم غفور بروجردی دانشجوی دکتری اقتصاد سنجی دانشگاه الزهرا (س) نگاشته شده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، نظر به پدید آمدن بیماری کرونا و همه‌گیری آن و با توجه به آنکه شیوع این بیماری به سرعت بسیاری از بخش‌های سیاسی و اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داده است؛ بررسی همه جانبه این بیماری و اثرات آن جهت مدیریت صحیح آن ضروری می‌نماید. در این میان با توجه به آن‌که یکی از تأثیرپذیرترین صنایع از وجود این پاندمی، صنعت بیمه کشور است و از طرفی رشته بیمه درمان در آن جایگاه با اهمیتی دارد؛ هدف از انجام این مقاله آن است که ضمن ارائه مطالبی در خصوص بیمه‌های درمان و وضعیت عملکردی آن، به بررسی کانال‌های تأثیرگذاری شیوع ویروس کرونا بر این رشته بیمه‌ای بپردازد. همچنین جهت بررسی دقیق موضوع، بررسی آماری بار مراجعات به مراکز خدمات درمانی و میزان خسارت بخش درمان در دو کشور آمریکا و ایران که جزو کشورهای با بیشترین تعداد مرگ و میر در جهان هستند، انجام شده است.

نتایج حاصل از این بررسی نشان می‌دهد که با شیوع ویروس کرونا، بار مراجعات به مراکز درمانی در موارد غیرضروری کاهش یافته است. همچنین خسارت بخش درمان در برخی خدمات غیرضروری که افراد انجام آن‌ها را به تعویق انداخته‌اند، کاهش و در موارد منتج از بیماری کرونا، افزایش داشته است. ضمن آنکه در مواردی نظیر سوانح کاری و زایمان، تغییر معنی‌داری در داده‌ها مشاهده نمی‌شود.
نشست ارائه این مقاله، امروز دوشنبه 18 اسفندماه 99 ساعت 13:00 از وبسایت همایش بیمه و توسعه به نشانی http://seminar27.irc.ac.ir/ پخش خواهد شد و به کلیه شرکت‌کنندگان گواهی حضور اعطا می‌شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    V6.0.0.0