• ساعت : ۱۱:۳:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ 
  • کد خبر : ۴۶۵۸
پژوهشکده بیمه منتشر کرد
كتاب ریاضیات اكچوئریال برای بازنشستگی
کتاب «ریاضیات اکچوئریال برای بازنشستگی، مبانی و مفاهیم کاربردی در کسب‌و‌کار؛ از مرگ‌و‌میر تا ترازنامه» توسط پژوهشکده بیمه منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، کتاب ریاضیات اکچوئریال برای بازنشستگی، نوشته دومینیک بکرز و ترجمه دکتر احمد صلاح‌نژاد قلعه‌جویی، از جمله کتب تخصصی در حوزه بیمه است که بر مبانی و مفاهیم ریاضیات بیم‌سنجی (اکچوئریال) در مدیریت کسب‌و‌کارِ بازنشستگی و تأمین مستمری به‌ویژه در صندوق‌های خصوصی متمرکز است. کتاب حاضر مشتمل بر چهار فصل و به زبانی ساده برای تمامی علاقه‌مندان به درک بنیان‌های تأمین بازنشستگی در نظر گرفته شده است. فصل اول جداول مرگ‌و‌میر و تأثیر آن بر (حقوق) بازنشستگی، فصل دوم تنزیل، تأمین مالی و ذخیره‌گیری برای بازنشستگی، فصل سوم حقوق اعطایی (قطعی) برای برخورداری از مزایای بازنشستگی و فصل چهارم به توانگری، ترازنامه و بازنشستگی اختصاص یافته است. محتوای کتاب حاضر بر پایه روش‌های اندازه‌گیری مرگ‌و‌میر، تأمین مالی، چارچوب اعطای مزایا و توانگری مالی و بررسی اثرات آن‌ها بر ترازنامه مؤسسات بازنشستگی می‌باشد و ارزیابی تعهدات و اعطای مزایای بازنشستگی با به‌کار گیری مستقیم جنبه‌های حقوقی و قانون بیمه در کشور بلژیک به طور ضمنی در آن مورد مطالعه قرار گرفته است.
علاقه‌مندان جهت ثبت سفارش و تهیه این کتاب می‌توانند به کتاب‌فروشی پژوهشکده بیمه به نشانی تهران، سعادت آباد، خیابان سرو غربی، پلاک 43 مراجعه و یا با شماره 22073036 تماس حاصل نمایند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    V6.0.0.0