• ساعت : ۹:۳۰:۳۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ 
  • کد خبر : ۴۶۳۵
امروز 25 بهمن‌ماه در ادامه برنامه‌های علمی بیست‌‌وهفتمین همایش ملی بیمه و توسعه
ارائه مقاله با عنوان پیش‌بینی تأثیر بیماری همه‌گیر كووید-19 بر مجموع خسارت‌های بیمه درمان تكمیلی گروهی در شركت بیمه ملت
نشست ارائه مقاله با عنوان « پیش‌بینی تأثیر بیماری همه‌گیر کووید-19 بر مجموع خسارت‌های بیمه درمان تکمیلی گروهی در شرکت بیمه ملت» توسط منیر ‌گودرزی کارشناس محاسبات فنی شرکت بیمه ملت، امروز 25 بهمن‌ماه ساعت 13:00 از سایت همایش بیمه و توسعه پخش خواهد شد. این مقاله با همکاری خالد معصومی‌فرد و سروش امیرحشچی کارشناسان محاسبات فنی شرکت بیمه ملت و ریحانه جناتی کاشانی معاونت بیمه‌های اشخاص شرکت بیمه ملت نگاشته شده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، پیش‌بینی مجموع خسارت‌های آینده یکی از موضوعات اساسی در بیمه‌های درمان است. به‌علاوه، با ظهور و شیوع بیماری کووید-19، پیش‌بینی تأثیر این بیماری بر خسارت‌ها به یکی از چالش‌های پیش روی صنعت بیمه تبدیل شده است. بیمه درمان تکمیلی گروهی یکی از محصولات شرکت بیمه ملت است که دارای پوشش‌های مختلفی است. یکی از ویژگی‌های اصلی این محصول این است که سقف تعهدات پوشش‌ها در قراردادهای مختلف تغییر می‌کند. در این پژوهش، روشی برای پیش‌بینی مجموع خسارت‌هایِ قراردادهای این محصول در سال 1399 ارائه شده است. در این روش به طور هم‌زمان، تعداد و میزان خسارت‌ها در هر پوشش، متناسب با بار اول، دوم و ... مراجعه بیمه‌شده، در رده‌های سنی مختلف، بر اساس داده‌های خسارت‌های گذشته قراردادهای تقریبأ بدون سقف در قبل و بعد از شیوع بیماری کووید-19، مدل‌بندی شده است. سپس با استفاده از این مدل‌ها و با توجه به سن بیمه‌شده، رفتار او در دو وضعیت مهارشدن و تداوم بیماری در قراردادهای مختلف و با درنظرگرفتن سقف تعهدات پوشش‌های قرارداد شبیه‌سازی و درنهایت، مجموع خسارت‌های هر قرارداد پیش‌بینی شده است. نتایج نشان می‌دهد که در اکثر پوشش‌ها، مجموع خسارت‌های پیش‌بینی‌شده هر قرارداد در وضعیت تداوم بیماری بسیار کمتر از مجموع خسارت‌های پیش‌بینی‌شده آن قرارداد در وضعیت مهار بیماری است.
نشست ارائه این مقاله، امروز 25 بهمن‌ماه 99 ساعت 13:00 از وبسایت همایش بیمه و توسعه به نشانی http://seminar27.irc.ac.ir/ پخش خواهد شد و به کلیه شرکت‌کنندگان گواهی حضور اعطا می‌شود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پژوهشکده بیمه
    V6.0.0.0